art.bg
нещо като арт портал


думи от спонсора: [ професионалистите се отличават... виж защо ]
  ТЕКУЩИ СЪБИТИЯ 
  ( двуседмичен афиш )
ново::.... твоето име на твой уеб
сървър ... с всички екстри на хоста
shop.art.bg - първи интерактивен
магазин (разгледай и полети :-)
ИЗЛОЖБА НА ДИПЛОМИРАНИТЕ МАГИСТРИ ОТ ФАКУЛТЕТА ЗА ИЗЯЩНИ ИЗКУСТВА – НХА

(27.02.2020)

галерия „Академия“, ул. „Шипка“ 1




„БХАГАВАДГИТА“ - НАЙ-СВЕЩЕНАТА КНИГА НА ИНДИЙСКИЯ НАРОД

(17.12.2019)

галерия „София-прес“




ЛИРИКА НА НРАВСТВЕНАТА НЕПРИМИРИМОСТ

(16.12.2019)

Националната библиотека „Св. Св. Кирил и Методий“ - 18.00 ч.




Откриване на изложба на Димо Генов в Операта

(13.12.2019)

Държавна опера-Стара Загора




« всички събития »

5 USD / месец
за art.bg/твое_име + промоция в art.bg


www.peakview.bg - 100% туризъм!
Уеб магазини - готови решения

Граница на фотографското

(10.06.2019-27.06.2019 )

Галерия „Академия“




Колективна изложба на възпитаници на магистърска програма „Фотография“ на Национална художествена академия: Ангел Коцев, Борис Янев, Ванеса Лу, Велина Кокалова, Иван Богданов, Ивона Начева, Йоана Ангелова, Калоян Богданов, Камелия Магунска, Лиляна Караджова, Михаела Михайлова, Ребека Оссес

10–27 юни 2019 г., Галерия „Академия“,
ул. „Шипка“ 1
Работно време: пн-нд 11:00–19:00
Куратори: Лиляна Караджова и Иван Кюранов
Изложбата е част от програмата на Месец на фотографията 2019

Фотографията е изкуство на границата, медиа, чийто периметър описва сложна орбита в цивилизациите на XXI век. Фотографията смесва граници с изкуството, с науката, със средствата за комуникация, с практиките на ежедневието. Фотографията е разделена между онтологията и социалната употреба, между дискурса и документа, между денотацията и конотацията, семиотично е зависима от надписа и от архива, търпи естетическа организация в поредици и става наративна. Единна история и теория на фотографията никога не е съществувала, а през последното десетилетие тази област се разраства, ревизира и надробява до непознаваемост. В настоящия момент това е може би медиата с най-комплексна характеристика.

През XXI век, след като картинният обрат вече е променил традиционните форми на познание и потопът от снимки е проникнал начина на мислене, изследването на фотографското е все по-наложително. През 2005 г. Джордж Бейкър развива концепцията за разширено поле на фотографията (по аналогия с идеята на Розалинд Краус за разширено поле на скулптурата ). Според Бейкър в годините на постпродукцията, фотографията търси мост към други по-стабилни медии. Фотографският обект се намира в постоянна трансформация и събира двойки противоположности. Разширеното поле на фотографията трябва да се мисли като група от разширени полета, множество опозиции и съвпадения. Бейкър се позовава на Абигейл Соломон-Годо, според когото постфотографията е разширена практика, чиято карта никога не е била описана, нито дори въобразена.
Кураторска цел на Лиляна Караджова и Иван Кюранов в изложбата „Граница на фотографското” е да изследват това разширено поле на фотографията. Участниците са завършили магистърска програма „Фотография“ на Национална Художествена Академия от 2011 г. насам и работят с усет към съвременната идентичност на медиата. Дванадесетте автори очертават три зони: видимост и достъпност на фотографския индекс, характера на повърхността във фотографията и наративността в статичния образ.



  заглавна страница
      webdezign@art.bg

Productions, © 2024

тел.: (+359 2) 971-02-48